Nyelvoktatás

Iskolánkban a 2012/2013-as tanévtől 1. osztálytól kezdve oktatjuk az ANGOL nyelvet.

A gyerekek speciális módszerrel tanulnak heti 3×30 perces órákon, mely lehetővé teszi az angol nyelv játékos, könnyed elsajátítását, különösebb erőfeszítés nélkül.

Az oktatást angol anyanyelvi tanár segíti. Célunk, a gyermekek nyelvi kommunikációs készségének fejlesztése, ami szilárd alapot jelent a továbbtanulásnál.

Évente megrendezzük a kerületi angol csapatversenyt, mind az 5-6. évfolyam, mind a 7-8. évfolyam számára. A versenyek IKT eszközökkel, a 21. századi elvárásoknak megfelelően zajlanak.

8. évfolyamos diákjainkat évek óta felkészítjük a CITY&GUILDS alapfokú A2, illetve középfokú B1 próbanyelvvizsgára, melyet tanulóink 90%-a sikeresen teljesít. Diákjaink két nyertes Comenius, idén egy ERASMUS + Európai Uniós pályázat keretében, külföldi diákokkal közös projektekben gyakorolhatják az angol nyelvet, melyet az Angliába szervezett tanulmányi útjaink is színesítenek.

Diákjaink az 5. évfolyamtól FRANCIA vagy NÉMET nyelvet tanulhatnak szakköri keretben.

Az idei tanévtől újra lehetőség nyílik az OLASZ nyelv tanulására is 1. osztálytól.